Öyle bölük pörçük yazıyorum diye, “maçları takip etmiyor”, yok efendim “takımını desteklemiyor” gibi düşüncelere kapılmayın sakın.

Nitekim, tam tersine 17 şubat’ta oynanan Mersin İdman Yurdu maçına, aynı gün Başakşehir’deki bir müşterimizi ziyaret etmek suretiyle gittim, yerinde maçı izledim 🙂 Gülmeyin.. Başakşehir Stadına gidenler bilir.. Orada ayrı bir iklim var.. İkitelliden o stada doğru saptığınızda birden bulutlar beliriyor, rüzgar esmeye başlıyor, orada bir mikro klima ortamı oluşuyor. Bir sis bastırıyor.. Nitekim sis yüzünden de maç baya geç başladı.. Ben acaba yine mi iptal olur, olursa ne yaparım bird aha gelemem falan diye düşünürken maç oynandı.. 1-0 oldu, bizim oldu ama olsun. Bu maçları bir şekilde 3 puanla kapatmamız gerekiyor.

Gelelim bugünkü maça.. Ya inanın bana her maç ayrı bir kabus, ayrı bir stress.. Yüzümde çıkan sivilcelerin yüzde yüz sebebidir Beşiktaş 🙂

Dakika 17’de Olcay’ın direği bulan kafasıyla başlıyoruz.. İsmail muhteşem ortaladı da.. O direk yok mu! Ah o direk!
‘19’da Quaresma ortasında Gomez yükseldi ama Ahmet Çalık uzaklaştırdı. ‘20’de Atiba yetişemedi.
Bu dakikalarda beşiktaş bastırıyor da bastırıyor..
‘25’te yine İsmail’in kafası kalecide kalıyor. Ve bizler Gomez’in gollerini özlüyoruz.. 2Haftadır suskun.. Keşke dönse..
‘27’de Quaresma bacak arası hareketlerini iyi yaptı ama devamını getiremedi..
‘28’de Sosa’nın serbest vuruşunu kaleci yumrukladı. Daha sonra Gomez’in sert şutundan yine sonuç alamadık.
‘34’te de güzel seri paslaşmalarla Olcay’ın vuruşu da kalecide kaldı.
Gençlerbirliği ilk şutunu 45. Dakikada attı.
Ve ilk yarı bitiyor.
‘51’de acaip bastırdık ama toplar yine yerini bulamadı. ‘52’de Quaresma’nın ortasında Gomez’in kafasını kaleci süper kurtardı!
Gol “Geliyorum!” diyor bence, “Geliyorumm!” diyor!
Gomez ‘57’de döndü vurdu, yine dışarıda! ‘59’da yine Gomez’e çarpan top bu sefer out’a çıkıyor.
Bakıyorum bu arada Cenk girecek, olcay mı çıkıyor acaba?
Bu aralar da bir rahatlık var üzerimde.. Sormayın gitsin. Ve Olcay çıktı Cenk girdi.
O kadar eminim ki yeneceğimize. Hayırdır inşallah..
#hasretbitiyor heyecanı bu olsa gerek..
Bu kadar zorladık, zorladık. Aradığımızı ‘63’te Gomez ile bulduk! Dileğim gerçek oldu. Ara pas imza: Cenk Tosun!’65’te Quaresma pasında Cenk’in kafası kalecide kaldı. Adım adım mliderliğimiz geri geliyor!
‘66’da Quaresmanın şutu isabetli değil. ‘71’de de Oğuzhan’ıns erbest vuruşu az farkla dışarı gidiyor.Gomez ‘75’te çıkıyor, Necip giriyor. Gomez’I FB maçı öncesinde riske etmemek lazım gerek.
1 Gol daha atarsak mükemmel olur aslında.. Ama bakalım, göreceğiz.
‘79’da Cenk yerden vurdu, çok az farkla dışarı çıktı. ‘84’te İrfan Can Kahveci kartı görüyor ve Oğuzhan çıkıyor, Frei giriyor.
‘90’daki pozisyonu Tolga resmen izledi. ‘91’de Sosa’nın şutu nedir! Tolga’ya kızdığım pozisyon da ofsaytmış bu arada. Boşuna kızdım Tolga’ya ama karnımdan konuşturuyor beni, babamı, ailemi, tüm beşiktaşlıları..
Ve maç bitiyor.

Ve liderlik geliyor.
Ve Beşiktaş yine yeniden doğum günümü kutluyor.
Şimdi Fener düşünsün!

Alayla,

Dilek

Köşesiz Yazılar
Köşesiz Yazılar
"Liseden sevdiği ve sürekli maç kritikleri yaptığı bir arkadaşının teklifi ile Saha Çizgisi’ne dahil olmuştur. Öyle ofsayt bilmeyen kızlardan değildir amma ligin her maçını da deliler gibi izlemez.."